Mesaj gönder
Wenzhou Zheheng Steel Industry Co.,Ltd
Ürünler
Haberler
Evde >

Çin Wenzhou Zheheng Steel Industry Co.,Ltd Şirket Haberleri

Sızıntı olmadan paslanmaz çelik düz kaynak flange nasıl kurulur

Paslanmaz çelik düz kaynaklı flens yan aksesuarları özelleştirilmiştir.Ana nokta, valf gövdesinin paslanmaz çelik flange ve boru eklem arasında kapalı bir boşluk oluşturmaktırBasınç tutma nedeniyle valf gövde ve paslanmaz çelik flens arasında sızıntı önlemek için,Sıkıştırmanın dış kenarının ve valf gövdesinin paslanmaz çelik flensinin üst üste geçtiği yerde bir halka boşluğu bulunur.. The tooth contact clamp is used as a limiting device because the clamp on the small diameter stainless steel flange is easily moved to the small diameter stainless steel flange during the injection processİşlem sırasında mühürleyici sertleştikten sonra, gerginlik gevşemesini kontrol edin ve sonra enjeksiyon kapısını kapatmak için yerel bir yeniden enjeksiyon yapın.   Paslanmaz çelik düz kaynak flenslerinin montaj prosedürü   1, kaynak akımı çok büyük olmamalıdır, karbon çelik elektrottan yaklaşık% 20 daha küçük, yay çok uzun olamaz,Ara katman soğutma ısıtma flange kapak korozyon önleyemez korozyon hızlı olmalıdır.   2Perovskit tipi 150°C'de 1 saat kurutulmalı, düşük hidrojen tipi 200-250°C'de 1 saat kurutulmalıdır (kurutmayı bir kereden fazla tekrar etmeyin).Kaydırmayı arttırmayın., kaynakta karbon içeriği, parçaların kalitesini etkilememek için elektrot kaplamasının yağa ve diğer kirlere yapışmasını önlemektir.   3Paslanmaz çelik flens armatürlerini kaynaklarken, tekrarlanan ısıtma ve korozyon direnci nedeniyle karbid çöküntüsü ve mekanik özellikler ortaya çıkacaktır.   4. kaynaktan sonra, sertleştirilebilir Amerikan standart krom paslanmaz çelik flens armatürlerinin flensleri daha büyük ve kırılması daha kolaydır.G207) kullanıldığında kaynaktan sonra en az 300°C'ye kadar ısıtılıp kaynaktan sonra yaklaşık 700°C'ye kadar yavaş yavaş soğutulmalıdır.Saldırının ısı işlemesi mümkün değilse, paslanmaz çelik flenslerin kaynak için çubuk (A107, A207) kullanılmalıdır.   5, paslanmaz çelik flens, korozyon direncini ve kaynaklılığını artırmak için uygun miktarda istikrarlı Ti, Nb, Mo vb. elemanları, kaynaklılık krom paslanmaz çelik flensinden daha iyidir,aynı tip krom paslanmaz çelik flens elektrotunu kullanırken (G302, G307), 200°C veya daha yüksek bir sıcaklığa evvel ısıtılarak, kaynaktan sonra yaklaşık 800°C'ye kadar ısıtılır.   6, paslanmaz çelik flange elektrodu (A107, A207), paslanmaz çelik flange bileşenleri,mükemmel korozyon direnci ve oksidasyon direnci ile kaynak flens elektrodu, kimyasallar üretiminde yaygın olarak kullanılır, gübre, petrol, tıbbi makineler.

2023

12/12

Paslanmaz çelik dirsekleri nasıl düzgün bir şekilde kurulur?

1, kurulumdan önce, paslanmaz çelik dirseğin çeşitli standartlarını dikkatlice kontrol etmek için emin olun, çapının kullanım gereksinimlerini karşılıyor olup olmadığını kontrol edin,Taşıma sürecinin neden olduğu kusurları ortadan kaldırmak, ve paslanmaz çelik dirseğinin kirini kaldırın ve kurulum için hazırlanın.   2, kurulum sırasında paslanmaz çelik dirseği bağlantı yöntemine göre doğrudan boruya monte edilebilir ve kullanılan konuma göre monte edilebilir.boru hattının herhangi bir yerine monte edilebilir., ama çalıştırmak için kolay bakım gerekir, paslanmaz çelik dirseğin medya akışı dikkat uzunlamalı valf diski altında yukarı akım olmalıdır,ve paslanmaz çelik dirseği sadece yatay olarak monte edilebilirPaslanmaz çelik dirseği, sızıntıyı önlemek ve boru hattının normal çalışmasını etkilemek için kurulduğunda mühürlenmeye dikkat etmelidir.   3, paslanmaz çelik dirseği valf paketleme bezler pervaneler eşit sıkıştırılmalıdır, böylece valf sapı hareketini engellemek veya sızıntı neden zarar değil, çarpık bir duruma basılmamalıdır.   4, paslanmaz çelik dirseği top valfi, küre valfi, kapı valfi kullanıldığında, sadece tamamen açık veya tamamen kapalı, tıkama yüzeyinin aşınmasını önlemek için akışı ayarlamaya izin verilmez.Kapı valfi ve üst iplik durma valfi ters mühürleme cihazları vardır, ve el tekerleği sıkmak için üst konuma döndürülür, bu da ortamın paketleme yerinden sızmasını önleyebilir.

2023

12/12

Paslanmaz çelik borunun bağlantı yöntemi

Paslanmaz çelik borular arasında birçok bağlantı türü vardır.   1. Klem tip bağlantısı Sıkıştırma bağlantısının çalışma prensibi, ince duvarlı paslanmaz çelik borunun sıkıştırma borusu montajının soketine yerleştirilmesidir.ve boru montajında paslanmaz çelik boru sıkıştırmak için özel sıkıştırma aracı kullanın, sıkıştırmanın kesim şekli altıgen ve paslanmaz çelik borusu ile boru montajı arasında bir O halka mühür var, böylece sızıntı karşıtı, çekme karşıtı özelliklere sahiptir,titreşim karşıtı ve yüksek basınç direnciBu bağlantı yöntemi su, petrol, gaz ve diğer boru hattı bağlantıları için uygundur.   2. Kart tipi bağlantısı Bir bağlantı, borunun kilitleme fındığı ve açık bir boru için bir sıkıştırma halka ile testereye basıldığı bir bağlantı. Özellikleri: Kollu boru tesisinin mühürleme yüzeyi kısa, montajı kolaydır,Özel aletler gerekmez.Genellikle 2632 özelliklerinin altındaki su ve gaz sistemlerinde kullanılır.   Soket bağlantısı Soket bağlantı modu mekanik arayüz ve mekanik olmayan arayüz olarak ayrılır.Mekanik arayüz dökme demir soket boşluğunda kauçuk mühür halka basarak boru ucunun üst flange ile bağlantılıdır, böylece kauçuk halka bir mühür oluşturmak için boru duvarı ile sıkıca sıkıştırılır.   Dövenli bağlantı Fil bağlantısı olarak da bilinen ipli bağlantı, boruyu boruyla, boruyu vana ile bağlamak için iç ve dış iplikler aracılığıyla yapılır.Bu bağlantı esas olarak çelik boru için kullanılır, bakır boru ve yüksek basınçlı boru bağlantısı.   Flanş bağlantısı Flanş bağlantısı, iki boru veya boru armatürünü bir flange'ye sabitleyen ve daha sonra iki flange arasında flange yastıkları ekleyen bir bağlantı yöntemidir.Ve sonunda iki flensleri sıkıca birbirine çekiyor..   Kaynak bağlantısı Paslanmaz çelik boru kaynakları genellikle altını kaplamak için argon yay kaynak, yüzeyi kaplamak için manuel yay kaynak kullanır ve tüp argon korumasıyla doldurulur,böylece tüpün içindeki kaynak oksidasyon üretmezDaha küçük çaplı paslanmaz çelik borular için, argon yay kaynak da doğrudan dipini mühürlemek ve kaplamak için kullanılabilir. Paslanmaz çelik borusu kaynaklandıktan sonra,kaynak yüzeyi turşulanmalı ve pasifleştirilmelidir..

2023

12/08

Paslanmaz çelik boruların sınıflandırılması

Paslanmaz çelik borular sıradan karbon çelik borular, yüksek kaliteli karbon yapısal çelik borular, alaşımlı yapısal borular, alaşımlı çelik borular, rulmanlı çelik borular,Paslanmaz çelik borular ve bimetal kompozit borular, kaplamalar ve kaplı borular değerli metalleri tasarruf etmek ve özel gereksinimleri karşılamak için.,ve üretim yöntemleri de farklıdır. çelik boru çapı aralığı 0.1-4500mm, duvar kalınlığı aralığı 0.01 ~ 250mm mevcut üretim.çelik boru genellikle aşağıdaki yöntemle sınıflandırılır:.   Üretim şekli   Çelik boru üretim yöntemine göre dikişsiz boru ve kaynaklı boru iki kategoriye ayrılır. dikişsiz çelik borular ayrıca sıcak yuvarlanmış borular, soğuk yuvarlanmış borular olarak da bölünebilir,soğuk çekilmiş borular ve dışkılanmış borular. Soğuk çekim ve soğuk valye, çelik borunun ikincil işlenmesidir. Kaynaklı boru düz dikişli kaynaklı boruya ve spiral kaynaklı boruya ayrılır.   Bölüm şekli   Paslanmaz çelik boru çapraz kesim şekline göre yuvarlak boru ve şekilli boruya bölünebilir. Özel şekilli boru dikdörtgen boru, elmas boru, oval boru, altıgen boru,Sekiz boru ve çeşitli kesim asimetrik boruŞekilli borular çeşitli yapısal parçalarda, aletlerde ve mekanik parçalarda yaygın olarak kullanılır. Yuvarlak boruya kıyasla, şekilli borunun genellikle daha büyük bir eylemsizlik anı ve kesim modülü vardır.ve daha büyük bir bükme ve bükme direnci vardır, bu da yapının ağırlığını büyük ölçüde azaltabilir ve çelik tasarrufu sağlayabilir.   Boru ucunun şekli   Paslanmaz çelik boru, borunun sonunun durumuna göre hafif boru ve tel boruya (donanımlı çelik boruyla) ayrılabilir.Kablo borusu da sıradan kablo borusuna (su taşıyan, gaz ve diğer düşük basınçlı borular, sıradan silindirli veya konuslu boru ipliği bağlantısı kullanılarak) ve özel iplik boru (yağ, jeolojik sondaj boruları, önemli tel boruları için,özel iplik bağlantısı kullanılarak), bazı özel borular için, boru ucunun dayanıklılığına olan iplik etkisini telafi etmek için, boru ucunun kalınlaşması (iç kalınlaşması,dış kalınlaştırma veya iç ve dış kalınlaştırma) genellikle tel çekmeden önce yapılır..   Kullanım sınıflandırması   Kullanıma göre, petrol kuyusu borusuna (kafes, boru ve sondaj borusu vb.), boru hattı borusuna, kazan borusuna, mekanik yapı borusuna, hidrolik destek borusuna, gaz silindir borusuna,Jeolojik boru, kimyasal boru (yüksek basınçlı gübre borusu, petrol kraklama borusu) ve gemi borusu.

2023

12/08

Çelik neden kırılır?

Çeşitli endüstrilerde kullanılan binlerce çelik çeşidi vardır.Çökme sertliği değerleri her çelik seçimini çok kolaylaştırsa da, bu parametrelerin tüm çeliklere uygulanması zordur.   1Çelik erimişinde belirli miktarda bir veya daha fazla alaşım elemanının eklenmesi gerektiğinden, basit ısı işleminden sonra farklı mikrostructure elde edilebilir.Böylece çeliklerin orijinal özellikleri değişti.; 2Çelik üretimi ve dökme sürecinde ortaya çıkan kusurlar, özellikle yoğun kusurlar (porlar, dahiller vb.) valsifleme sırasında son derece hassas oldukları için,ve aynı kimyasal bileşimli çeliklerin farklı fırın süreleri arasında farklı değişiklikler meydana gelir., ve hatta aynı çubuğun farklı bölümlerinde bile, böylece çelik kalitesini etkiler.Çünkü çelik sertliği esas olarak mikrostrüktüre ve kusurların dağılmasına bağlıdır.Dolayısıyla, sertlik ısı işleminden sonra büyük ölçüde değişir. Çelik özelliklerini ve kırılma nedenlerini derinlemesine araştırmak için, fiziksel metalürji ile mikroyapı ve çelik sertliği arasındaki ilişkiyi de öğrenmek gerekir.   İşleme teknolojisinin etkisi   Uygulamalardan bilindiği gibi, su ile söndürülmüş çeliklerin çarpma özellikleri, kızdırılmış veya normalleştirilmiş çeliklerden daha iyidir.Çünkü hızlı soğutma, tahıl sınırlarında sementit oluşumunu önler ve ferrit tanelerinin inceleşmesini teşvik eder.. Birçok çelik sıcak vallası halinde satılır ve yuvarlama koşulları çarpma özelliklerine büyük bir etkiye sahiptir.Soğutma hızını artırır ve ferrit tanesinin daha ince olmasını sağlarÇünkü kalın plakanın soğutma hızı ince plakanınkinden daha yavaş olduğundan, ferrit tanesi ince plakanınkinden daha kalındır.Aynı ısı işleme koşullarındaBu nedenle, çelik levhaların özelliklerini iyileştirmek için sıcak vallasından sonra normalleştirme işlemi yaygın olarak kullanılır. Sıcak valsifleme aynı valsifleme yönünde çeşitli karışık yapılar, incillit bantlar ve dahilleme tanesi sınırları ile anisotrop çelikler ve yönlü ductile çelikler de üretebilir.Perlit bantı ve uzunlu dahiller kaba ve pullara dağılmış, Charpy geçiş sıcaklık aralığında düşük sıcaklıkta çentik sertliğine büyük etkiye sahiptir.   Karbon içeriğinin etkisi% 0.3 ~% 0.8   Hipöutektoid çeliklerin karbon içeriği% 0.3 ~% 0.8'dir ve proutektoid ferrit sürekli bir fazdır ve ilk olarak austenitik taneler sınırında oluşur.Pearlite, austenit tanelerinde oluşur ve mikrostrüktürün% 35'ini ~ *** oluştururEk olarak, her austenit tanesi içinde çeşitli birleştirme yapıları oluşur ve perlit polikristalin olur. Perlit sertliği pre-eutectoid ferritten daha yüksek olduğundan, ferrit akışı sınırlıdır,Böylece çeliklerin verim gücü ve gerginlik sertleşme oranı, perlit'in karbon içeriğinin artmasıyla birlikte artar.Sınırlayıcı etki, sertleştirilmiş blok sayısının artmasıyla ve incilitin preeutectoid tanesi boyutunun rafine edilmesiyle güçlenir. Çelikte büyük miktarda incillit olduğunda, deformasyon sırasında düşük sıcaklıklarda ve/veya yüksek gerim oranlarında mikro yarıklar oluşabilir.İç doku kesimleri var., kırık kanalı başlangıçta bölünme düzlemi boyunca.Ferrit plakaları arasındaki ferrit tanelerinde ve bitişik agregasyon yapılarında bazı tercih edilen yönelimler vardır..   Paslanmaz çelik kırık   Paslanmaz çelik esas olarak demir-krom, demir-krom-nikel alaşımlarından ve mekanik özellikleri ve korozyon direncini geliştiren diğer elementlerden oluşur.Paslanmaz çelik korozyon direnci, daha fazla oksidasyonu önlemek için metal yüzeyinde krom oksitinin oluşması nedeniyle - geçirmez bir katman. Bu nedenle, oksidlenme ortamında paslanmaz çelik korozyonu önleyebilir ve krom oksit tabakasını güçlendirebilir.Korozyon direnci, krom ve nikel içeriğinin artmasıyla birlikte artarNikel, demir passifleşmesini iyileştirebilir. Karbon eklenmesi, mekanik özellikleri iyileştirmek ve austenitik paslanmaz çelik özelliklerinin istikrarını sağlamak içindir. Martensitik paslanmaz çelik, austenite edilebilen ve martensit üretmek için ısı sonrası tedavi edilebilen bir demir-krom alaşımıdır. Tipik olarak% 12 krom ve% 0.15 karbon. Ferritik paslanmaz çelik. Krom içeriği yaklaşık% 14 ~ 18%, karbon% 0.12'dir.Austenit fazı %13'ten fazla krom tarafından tamamen bastırılmıştır ve bu nedenle tam bir ferrit fazıdır.. Nikel, austenitin güçlü bir stabilizatörüdür, bu nedenle oda sıcaklığında, oda sıcaklığının altında veya yüksek sıcaklıkta, nikel içeriği %8,%18 krom içeriği (tip 300) austenit fazını çok istikrarlı hale getirebilirAustenitik paslanmaz çelikler ferritik formlara benzer ve martensitik dönüşümle sertleştirilmez. Ferritik ve martensitik paslanmaz çeliklerin tanesi büyüklüğü gibi özellikleri, aynı sınıftaki diğer ferritik ve martensitik çeliklerin özelliklerine benzer.

2020

12/02

1